پژوهشگر پیشکسوت فلسفه اسلامی مطالعه آثار شهید مطهری و ملاصدرا را توصیه کرد

نجفقلی حبیبی، پژوهشگر فلسفه اسلامی و عضو هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پویش «کتابخوانی ملی»، مطالعه آثار شهید مرتضی مطهری، فلسفه ملاصدرا و کتب معنوی حاج ملاهادی سبزواری را توصیه کرد.
habibi

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نجفقلی حبیبی پژوهشگر فلسفه اسلامی و عضو هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه پویش «کتابخوانی ملی» گفت: در ادبیات ایران گفته‌اند؛ بهتر زکتابخانه جای نبود / و بهتر از کتابخانه نیز چیزی نبود.

وی ادامه داد: بنابراین کتابخوانی باید ملکه ذهن آدمی شود تا هر فردی براساس ذوقی که دارد کتابی را انتخاب کند.

نجفقلی حبیبی اظهار داشت: بنده براساس سوابق کاری و مطالعاتی که داشته‌ام، مجموعه آثار مرتضی مطهری و مجموعه کتاب‌های فلسفی آیت‌الله مصباح یزدی را برای مطالعه توصیه می‌کنم.

این پژوهشگر فلسفه اسلامی ادامه داد: مجموعه کتاب‌های فلسفی ملاصدرا به‌خصوص چاپ‌های جدید که محققانه‌تر و با تصحیح بهتر و دقت بیشتری نوشته شده است؛ از دیگر آثاری است که برای مطالعه معرفی می‌کنم. بخش‌های تفسیری و عرفانی ملاصدرا برای کسانی که قصد مطالعات دینی دارند که نگرش فلسفی نیز در بر داشته باشد، بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: کتاب‌های دیگری که معرفی می‌کنم جنبه دعا دارد. از کتاب‌های حاج ملا هادی سبزواری کتاب «شرح دعاء الصباح» و همچنین کتاب «شرح دعای جوشن کبیر» را برای مطالعه پیشنهاد می کنم.

حبیبی خاطرنشان کرد: کتاب‌هایی که معرفی کردم، دانش فلسفی خواننده را بالا می‌برد و علاوه بر آن دانش عرفانی را نیز افزایش می‌دهد. زیرا فهم و درک دعاهایی که کلمات معصومین است، اهمیت دارد. بنابراین این کتاب‌ها نوعی نورانیت را برای قلب انسان دربر دارد و فرد ارتباط خود را با خدواند متعال حفظ می‌کند و در عین حالی معلومات را افزایش می‌دهد.