بازگشت به اندیشه‌های شهید مطهری برای تقویت هویت جوانان ضروری است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم بازگشت به اندیشه‌های شهید مطهری برای تقویت هویت جوانان تاکید کرد.
شهید مطهری

به گزارش بنیاد علمی و فرهنگی شهیدمطهری به نقل از خبرگزاری مهر، علی بدرشکوهی صبح چهارشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی بزرگداشت چهل و سومین سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری در تبریز، گفت: برای تبیین و ترویج معارف بلند اسلامی و انقلاب، الگویی شایسته‌تر از شهید مطهری نداریم و برای تقویت هویت جوانان باید به اندیشه ایشان برگردیم و از شیوه‌های تربیتی موجود در آثارشان نهایت استفاده را بکنیم.

بدر شکوهی افزود: نقش استاد مطهری در روزآمد کردن اندیشه‌های اسلامی بویژه تبیین نظری نظام جمهوری اسلامی در میان نسل جوان و اقشار تحصیل‌کرده و دانشگاهیان بی‌بدیل است.

وی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت کشور مقرر شده است با همکاری و همراهی مجموعه دستگاه‌های فرهنگی و علمی استان، ستاد بزرگداشت چهل و سومین سالگرد شهادت استاد مطهری تشکیل شود و انتظار داریم برنامه‌هایی جامع و خلاق در سطح استان برای این منظور برگزار شود.

بدر شکوهی از برگزاری سلسله‌نشست‌های مطهری‌پژوهی برای اقشار مختلف مردم در طول سال خبر داد و گفت: شخصیت‌های فرهنگی و دینی همچون استاد مطهری سرمایه نمادین جامعه محسوب می‌شوند و تجلیل تکریم از آنان تجلیل از هویت و تاریخ یک جامعه است.

وی در پایان گفت: راه‌اندازی حرکت‌های فرهنگی با محوریت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه شناساندن اندیشه‌های شهید مطهری نوعی جهاد تبیین محسوب می‌شود.