شناسه متن : 919
1392/6/20 - 12:27 2013-09-11 12:27:00
در معاونت تهذیب حوزه علمیه تهران؛

آغاز فعالیت دفتر طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری

معاون تهذیب حوزه علمیه تهران از فعال سازی دفتر طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در این معاونت خبرداد و بر ضرورت آشنایی و تسلط طلاب بر مبانی و اصول ایدئولوژیکی ناب تشیع به وسیله آثار استاد شهید مطهری برای ارتباط با جامعه و مقابله با هجمه های بیگانگان تأکید کرد.
 

به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری به نقل از رسا، حجت الاسلام حسین گودرزی، معاون تهذیب حوزه علمیه تهران از فعال سازی دفتر طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در این معاونت خبرداد و گفت: این طرح حدود سه سال است که از معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور پیگیری می شود و ما امسال این طرح را جزو برنامه کاری خود قرار دادیم.

وی با اشاره به این که ثبت نام اولیه برای این طرح از بین طلاب حوزه علمیه تهران انجام شده و 10 مدرسه علمیه برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده اند، افزود: در این طرح طی شش سال، یکسری از آثار شهید مطهری به صورت برنامه ریزی شده مطالعه و در پایان هرسال با گرفتن آزمون، از نفرات برتر با جوایز نفیسی تقدیر می شود.

حجت الاسلام گودرزی به جمله مقام معظم رهبری مبنی بر این که اگر برنامه ریزی دروس حوزه به دست من بود، آثار شهید مطهری را یکی از متون حوزه قرار می دادم، ابراز داشت: طلاب برای ارتباط با جامعه، دانشگاه، مجامع علمی، پژوهشکده ها، مساجد و بازار و مقابله با هجمه های بیگانگان لازم است تا بر مبانی و اصول ایدئولوژیکی ناب تشیع مسلط باشند که توسط استاد شهید مطهری و دیگر بزرگان تدوین شده است.

معاون تهذیب حوزه علمیه تهران خاطرنشان ساخت: اساتید طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری هفته آینده از قم به تهران اعزام می شوند و با حضور در مدارس علمیه ضمن تبیین ضرورت و اهداف، طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری را آغاز می کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه ها