شناسه متن : 2380
1394/2/14 - 10:06 2015-05-04 10:06:00

مراسم رونمایی از 5 اثر جدید بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد از 5 اثر جدید رو نمایی و از دست اندرکاران همایش بین المللی اندیشه‌های فلسفی شهید مطهری تقدیر شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری  دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی  و مدیر عامل بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری وظیفه اصلی بنیاد را ایجاد تداوم فکری و توجه به موضوعات جدید با تفکر شهید مطهری دانست . وی مبنای این امر را رهنمود مقام معظم رهبری  مبنی بر عدم توقف در آثار شهید مطهری عنوان کرد.

لاریجانی آثار شهید مطهری را دارای ویژگی هایی همچون  تقرب عقلانی به مسایل دینی، بیان فلسفه احکام ، توجه بسیار زیاد به آزادی و بیان پیچیده ترین موضوعات با زبان ساده دانست که برای محققان جذاب است.

در ابتدای این مراسم  محمد مطهری قائم مقام بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری خاطره‌ای از استاد مطهری نقل کرد که در روزهای اول پس از پیروزی انقلاب اعلام کرده بود با اذن امام به کارهای فکری خودم مشغول خواهم شد. بعد از گذشت سالها و اتفاقات گوناگونی که برای انقلاب پیش آمد مشخص می‌شود که چرا ایشان چنین دغدغه‌ای داشتند.

فرزند استاد در ادامه با نقل قولی  از مقام معظم رهبری که تفکر شهید مطهری مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد متاسفانه مسوولان زیادی در کشور هستند که با مبنای فکری و آثار استاد آشنا نیستند در حالی که اگر با اندیشه‌های استاد آشنا شوند از بسیاری مشکلات جلوگیری خواهد شد.

 در ادامه مراسم از 5 اثر جدید بنیاد با عناوین «مجموعه مقالات همایش بین المللی اندیشه‌های فلسفی شهید مطهری»، «خوارج و داعش بر مبنای اندیشه‌های شهید مطهری»، «مطهری و اقتصاد»، «فهرست کتابهای شخصی استاد مطهری»، «عقل و دین و مسئله شر(گفتگوی استادان مسلمان و مسیحی) » رونمایی  و از دست‌اندرکاران همایش بین المللی اندیشه‌‌های فلسفی شهید مطهری تقدیر شد.

گفتنی است همایش بین المللی اندیشه های فلسفی شهید مطهری سال گذشته در شهر مقدس قم برگزار شد.

آلبوم تصاویر

انتهای پیام

دیدگاه ها